NAPÍNANÉ STROPY A STENY

Počuli ste už o napínaných stropoch a stenách? Je to novinka, ktorá sa používa už pár rokov aj u nás, ale až v poslednej dobre sa stáva čoraz obľúbenejšia v mnohých domácnostiach, ale aj firmách. Montáž napínacích stropov má nesporné výhody, ktoré ocení nejeden z nás, čo má za sebou náročnú rekonštrukciu. V dnešnej dobe narastá tiež individualita a originálne riešenia v našich interiéroch v spolupráci s dizajnérmi a architektmi, čo má za následok hľadanie nových kreatívnych riešení.

Prečo zvažovať montáž napínacieho stropu?

Napínaný strop je pevná plastická fólia vyrobená z PVC alebo z polyesterovej tkaniny, ktorá sa upevňuje na kovovú konštrukciu. Fólie sú pružné a zároveň dostatočne pevné. Napínaný strop je zárukou bezpečnosti pred vytopením zhora a ani pri vysokom zaťažení nepraskne. Navyše sú v interiéri domácnosti zdravotne nezávadné a plne recyklovateľné. Šikovnému majstrovi nerobí problém vytvoriť ideálnu rovinu alebo akúkoľvek kreáciu za pomoci prídavnej konštrukcie. Problémom nie je ani umiestnenie bodových alebo závesných svietidiel, či odvetrávania. Nespornou výhodou takéhoto stropu je jednoliaty povrch bez spojov a švov. Napínaný strop nepraská a nepracuje ako je to u iných materiálov ako je sadrokartón. Fóliu nie je potrebné brúsiť ani inak upravovať, čím nevzniká dodatočné prášenie a neporiadok. Taktiež nie je potrebné vysťahovať miestnosť, kde sa strop zhotovuje ako je to obvyklé pri iných rekonštrukciách.

Kde všade je možné napínané stropy realizovať?

Montáž napínacieho stropu je možné urobiť kamkoľvek v interiéri rodinných domov alebo bytov. Napínaný strop môže byť v obývacej izbe, detskej izbe, v spálni alebo na chodbe. Výhodou napínaného stropu je použitie aj miestnostiach so zvýšenou vlhkosťou ako je kúpeľňa. Fólia je odolná pred vlhkým vzduchom a vodou. Svojimi vlastnosťami našiel uplatnenie aj v nebytových priestoroch, ktoré sú využívané na komerčné účely ako sú plavárne, bazény, wellness, ale aj chodby, recepcie atď. Obmedzením nie sú ani veľké plochy, kde vďaka prídavným uchyteniam a konštrukciám dokážeme vyhotoviť požadované rozmery. Aj takto môže vyzerať vaša kuchyňa s použitím napínacieho stropu.

Montáž napínacieho stropu do kuchyne.

Ako sa napínaný strop inštaluje a koľko to trvá?

Samotná fólia sa prinesie v jednom celku a teda nie je ju potrebné spájať. Za pomoci špeciálnych líšt sa pripevní o stenu. V prípade bežných miestností sa dá realizácia stropu vyhotoviť v priebehu jedného dňa. Ak však ide o náročnejšie rozmery a neštandardné miestnosti aj čas na inštaláciu sa predlžuje. Montáž napínaného stropu vás vyjde na 26 €/m2 pri použití matnej alebo lesklej fólie. Za každý použitý roh naviac sa účtuje 5 €, pričom štandardne sa počítajú 4 rohy. Najvhodnejšie je si nechať vypracovať presnú cenovú ponuku podľa rozmerov danej miestnosti. V prvom dojme môže byť cena vyššia, ale ak si uvedomíte a prerátate náklady na zníženie stropu pomocou sadrokartónu, kde je potrebné zhotovenie náročnej konštrukcie, osadenie jednotlivých sadrokartónov, následné tmelenie, brúsenie a maľovanie, tak inštalácia napínacieho stropu môže byť zaujímavou alternatívou. Pri tom netreba zabudnúť, že pri takomto riešení nie je potrebné sťahovať nábytok, ani čistiť vzniknutý neporiadok po brúsení a maľovaní.

Aké sú originálne možnosti vzhľadu vášho stropu?

Ak ste sa rozhodli pre napínaný strop a chcete sa odlíšiť a byť originálny, je možnosť si nechať fóliu dopredu potlačiť akýmkoľvek vzorom alebo obrázkom. Taktiež môže mať váš strop vzhľad matný alebo lesklý, ba dokonca priesvitný. Do potlače a originálneho vzhľadu investujete 30 €/m2, avšak toto vyhotovenie vám budú mnohí obdivovať.

 Tím STROPMONT

Kontakt

  • Javornícka 6168/19, 974 11 Banská Bystrica
  • info@profiinterier.sk
  • +421 918 897 905

PROFI INTERIER s.r.o. – stavebné a rekonštrukčné práce | Mob: 0918 897 905 | E-mail: info@profiinterier.sk | Po-Pi: 8:00-16:00 | © Profiinterier.sk 2010-2018