STAVEBNÉ REKONŠTRUKCIE DOMÁCNOSTÍ

Denne vznikajú nové otázky z oblasti stavebníctva, ktoré lámu hlavy nie len odborníkom ale aj ľuďom, ktorí sa púšťajú do rekonštrukcie domov a bytov. Z hľadiska bývania je Slovensko zaujímavé a to z pohľadu, že každá tretia rodina si radšej rozšíri svoj domov pre mladšiu generáciu namiesto toho aby stavali nové bytové jednotky. Ďalším fenoménom na Slovensku je aj stav bytových jednotiek, kde podľa štatistík je priemerný vek bytov nad 30 rokov, čo znamená, že boli vystavané v 70. rokoch v bývalom režime.

Nové technológie a vedomosti v oblasti stavebníctva dovoľujú prerábať, rekonštruovať naše byty a domy rôznymi spôsobmi. Denne sa stretávame s otázkami ako efektívne a čo najvýhodnejšie riešiť jednotlivé časti rekonštrukcie ako je prestavba kúpeľne, stierkovanie, maľovanie, montáž napínacieho stropu atď.

Aj preto sme sa rozhodli priblížiť ľuďom, ktorí zvažujú rekonštruovať svoju domácnosť efektívne spôsoby aj s cenovými kalkuláciami v našom blogu. Chceme tak priblížiť našu prácu ľuďom a ukázať, že keď sa zveria do rúk odborníkov nemusí byť rekonštrukcia nočnou morou.

Výsledok rekonštrukcie interiéru.

 

Ako postupovať pred rekonštrukciou domácnosti?

 

  • Staršie byty a domy majú často nevyhovujúce dispozičné riešenie. V prvom rade treba zvážiť hrubé úpravy ako búranie priečok, prípadne nosných stien pri ktorých však odporúčame poradiť sa s odborníkom.
  • Pri väčších rekonštrukciách sa často menia aj rozvody kúrenia a elektroinštalácia, ktorá väčšinou v pôvodných bytoch a domoch je zastaraná. Potrebné je nové rozvody prispôsobiť novému dispozičnému riešeniu.
  • Dôležitá je taktiež výmena starých okien za nové s lepšími tepelno-izolačnými vlastnosťami v kombinácii so zateplením. To už je vonkajšia úprava, ktorá sa vykonáva pri celkových rekonštrukciách bytoviek.
  • Následne treba urobiť nové stierky stien a pokládku podláh, ktoré je potrebné odizolovať, čím sa zabezpečí zníženie tepelných strát a tiež hluk od susedov.
  • Na koniec zostane maľovanie stien a stropov.

Základom je správne posúdenie stavu nehnuteľnosti

Úlohou stavbára je správne posúdiť stav nehnuteľnosti a navrhnúť optimálne riešenie, ktoré bude primerané pre peňaženku. Na základe toho by mal stavbár vedieť takmer presne vypracovať cenovú ponuku rekonštrukcie. Sme toho názoru, že keď sa človek má pustiť do kompletnej alebo čiastočnej rekonštrukcie, tak je potrebné to premyslieť, aby už nebolo potrebné najbližších 20-30 rokov investovať do väčších opráv.

Samozrejme rekonštrukcia domácnosti závisí od individuálnych požiadaviek a stavu nehnuteľnosti. Podľa toho treba prispôsobiť jednotlivé úkony. Niekedy môžu byť podlahy a steny vlhké k čomu treba odlišne pristúpiť ako pri zdravej stavbe. Taktiež je dôležité zohľadniť stav a kondíciu strechy, ktorá má veľký vplyv na stav nehnuteľnosti. Rekonštrukcia domácnosti je považovaná za pomerne veľkú investíciu, s ktorou sa väčšina z nás stretne možno 2-3 krát za život, a preto treba k tomu tak aj pristúpiť.

Tím Profiinterier.sk

Kontakt

  • Javornícka 6168/19, 974 11 Banská Bystrica
  • info@profiinterier.sk
  • +421 918 897 905

PROFI INTERIER s.r.o. – stavebné a rekonštrukčné práce | Mob: 0918 897 905 | E-mail: info@profiinterier.sk | Po-Pi: 8:00-16:00 | © Profiinterier.sk 2010-2018