Obklad kúpeľne a kuchyne u zákazníka

Nedávno sme realizovali zákazku v rodinnom dome, kde sa rekonštruovalo pôvodné bývanie na nové. Našou úlohou bolo vykonať obloženie pôvodnej kúpeľne novým obkladom a dlažbou. Vymurovanie kuchynského pultu, ktorý sme mali obložiť dekoratívnym kameňom a obklad kuchyne. Ako sme si s tým poradili môžete vidieť na fotkách.

Obkladanie kúpeľne

Keďže kúpeľňa bola prioritou a zákazník nechcel, aby sa pôvodný obklad musel rozbíjať, tak sme sa rozhodli, že pomocou adhézneho mostíka budeme obklad lepiť na pôvodný. Zákazník tiež chcel mierne zvýšenie stropu v kúpeľni. Pôvodné biele rohové lišty sme sa rozhodli vymeniť vonkajšími hliníkovými lištami s matným vzhľadom.  Zákazník zvolil svetlú farbu obkladu a dlažby v kombinácii s oranžovou, aby sa viac presvetlila. Pôvodný obklad nebolo nutné dávať dole, ale dlažba sa musela vybrať z dôvodu spádovania pred odtok vody a tiež udržanie jednej roviny s dlažbou v chodbe. Rekonštrukciu kúpeľne sme vykonali v priebehu 5-tich dní a výsledný efekt môžete vidieť na fotkách.

Obklad kuchyne

Kuchyňa mala pôvodný obklad, ktorý už bol odstránený a steny vyspravené. Takže tu nám nič nebránilo položiť nový kuchynský obklad. Znovu bol zvolený svetlý obklad, pričom sa obkladali dve steny. Ako vyzerá výsledný obklad kuchyne môžete vidieť na priloženej fotografii. Obklad sme následne špárovali šedou špárovačkou s označením manhattan.

 

Ďalšou našou úlohou bolo vymurovanie kuchynského pultu, ktoré sú momentálne veľmi obľúbené. Kuchynský pult sme murovali do tvaru L. Pult a kuchynská linka bude spolu tvoriť rovinu, a preto sme museli byť pri zameraní presný. Následne sme pult obkladali dekoratívnym kameňom a použili sme rohové lišty vo farebnom vyhotovení ako v kúpeľni. Zaujímavé bude vidieť pult už v hotovej kuchyni.

Ak Vás niečo zaujalo a riešite podobný problém, neváhajte nás kontaktovať a radi Vám poradíme a pomôžeme.

Kontakt

PROFI INTERIER s.r.o. – stavebné a rekonštrukčné práce | Mob: 0918 897 905 | E-mail: info@profiinterier.sk | Po-Pi: 8:00-16:00 | © Profiinterier.sk 2010-2022